Panel používateľa

Čučoriedka kanadská 'CHANDLER' v kont. 2l

Čučoriedka kanadská 'CHANDLER' v kont. 2l

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Stredne neskorá odroda s najväčšími plodmi a vysokou úrodnosťou.

6,90 € s DPH

Dostupnosť: Momentálne nedostupný

Má najväčšie plody zo všetkých odrôd. Je obľúbená aj pre jej nenáročnosť na starostlivosť.

Latinský názov: Vaccinium corymbosum 'Chandler'

Plody: dosahujú priemer až 2 cm a prirovnávajú sa k čerešniam. Sú veľmi chutné a to najmä v čerstvom stave. Má mimoriadne dlhé obdobie zberu, trvá niekoľko týždňov, preto je vhodná najmä do nižších polôh s dlhším vegetačným obdobím.
Zrenie: VIII.-IX.
Poznámka: je vysoko mrazuvzdorná odroda

Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu.

Pestovanie: čučoriedky vyžadujú pre svoj rast kyslú (rašelinovú) zeminu = 4,0–5,0pH a polotieň. Pred výsadbou vykopeme jamu o priemere min. 0,50m a hĺbky 0,50m. Jamu vysypeme špeciálnym rašelinovým substrátom a rastlinu do nej zasadíme.

Čučoriedky sadíme od seba vo vzdialenosti 1,5–1,75m. Po zasadení povrch pôdy mulčujeme pilinami alebo mulčovacou kôrou, ktorá nám pomáha vytvárať vlhké a kyslé prostredie a takisto zamedzí rastu buriny.

Rez: výhony 1–1,5m dlhé sa sami rozvetvujú. Kvety nasadzuje len na postranných výhonoch, ktoré sa objavujú až 2. rok. Výhony zakončené kvetným púčikom, skoro na jar skrátime tak, aby zakončili listovým púčikom.

Po 3–4 rokoch je nutné ker postupne zmladzovať. Staré drevo zakrátime za novým, vzpriamene rastúcim výhonom, ktorý vytvorí nový konár.

Hnojenie: rastliny nie sú náročné na hnojenie, skôr je dôležité každý rok dopĺňať na povrch pôdy vrstvu pilín, či mulčovacej kôry.

 

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info