Panel používateľa

Čucoriedka kanadská 'BLUECROP' v 2l kont.

Čucoriedka kanadská 'BLUECROP' v 2l kont.

Hodnotenie produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Veľmi produktívna stredne skorá odroda. Plody po dozretí nepraskajú ani neopadavajú.

6,90 € s DPH

Dostupnosť: na sklade
skladom: 120 ks

Bohato rodiaca odroda, dorastá do výšky asi 1,7 m. Vyžaduje pravidelný a silný rez.
Okrem úžitkovosti majú aj okrasnú funkciu. Zelené lesklé listy na jeseň sa sfarbujú do červena.

Odborný názov: Vaccinium corymbosum 'Bluecrop'

Plody: sú veľké až veľmi veľké, atraktívne, svetlomodré, s intenzívnym voskovým nádychom, pevné a (po dozretí) plnej príjemnej chuti.

Zber: v prvej dekáde augusta

Poznámka: je to veľmi produktívna a najrozšírenejšia odroda vo veľkovýrobe.Vhodná je do všetkých pestovateľských oblastí. 

Čučoriedky sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu.

Pestovanie: čučoriedky vyžadujú pre svoj rast kyslú ( rašelinovú ) zeminu = 4,0 – 5,0pH a polotieň. Pred výsadbou vykopeme jamu o priemere min. 0,50m a hĺbky 0,50m. Jamu vysypeme špeciálnym rašelinovým substrátom a rastlinu do nej zasadíme.
Čučoriedky sadíme od seba vo vzdialenosti 1,5 – 1,75m. Po zasadení povrch pôdy mulčujeme pilinami alebo mulčovacou kôrou, ktorá nám pomáha vytvárať vlhké a kyslé prostredie a takisto zamedzí rastu buriny.

Rez: výhony 1 – 1,5m dlhé sa sami rozvetvujú. Kvety nasadzuje len na postranných výhonoch, ktoré sa objavujú až 2.rok. Výhony zakončené kvetným púčikom, skoro na jar skrátime tak, aby zakončili listovým púčikom.

Po 3–4 rokoch je nutné ker postupne zmladzovať. Staré drevo zakrátime za novým, vzpriamene rastúcim výhonom, ktorý vytvorí nový konár.

Hnojenie: rastliny nie sú náročné na hnojenie, skôr je dôležité každý rok dopĺňať na povrch pôdy vrstvu pilín, či mulčovacej kôry.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info