Vinič premium rezistent 'LANDIS' štep., v kont. 2l

Kód: 22258
Stredne skoré Muškátové
€24,50 / ks €20,42 bez DPH
Skladom (>10 ks)

Silno rastúca odroda, ktorá dozrieva na prelome augusta a septembra. Bol vyšľachtený v Ukrajine z odrôd Talizman a Kišmiš Lučistyj. Jej kvety vonia ako agát a ľalia, názov odrody v slovenčine je 'konvalinka'. Dobre znáša prepravu, má vysokú trhovú hodnotu. Odolnosť voči chorobám je nadpriemerná, voči mrazu odoláva do -21°C.

Detailné informácie

Podrobný popis

Botanický názov Vitis sp. 'Landis'
Podpník SO4 - rozšírený podpník, silne rastie. Voči chorobám - fyloxéra, peronospóra, múčnatka - je odolná. Je nenáročná na stanovište. Veľmi dobrá schopnosť zakorenenia. Vznikla krížením amerických druhov Vitis berlandieri x Vitis riparia.
Stanovište teplé, slnečné a vzdušné stanovište, orientované na juh alebo juhozápad. Nekladie veľké nároky na pôdu, dobre sa mu darí v piesčitej, hlinitej ale aj vo vápenatej pôde. Najlepšie sú hlboké, priepustné hlinito-piesočnaté pôdy bohaté na živiny. Za pravidelné hnojenie odvďačia sa vám bohatou úrodou (odporúčame organické hnojivá). Nároky na vodu má stredné. Potrebuje min. 350mm zrážok počas vegetačného obdobia. Doplnková závlaha je nutná iba v prvých rokoch po výsadbe (počas zakorenenia).
Opeľovanie samoopelivá
Plody Strapce sú veľké 500 až 700 g, v ideálnych podmienkach aj väčšie. Bobule sú veľké 8 až 14 g. Dužina je mäsitá, šťavnatá. Chuť je príjemne muškátová, pripomína arómu agátových kvetov. Cukornatosť je 18-19°NM.
Zrenie na prelome augusta a septembra
Skladovanie dlho vydrží na koreni, alebo ešte dlhšie v spracovanom i v zmrazenom stave (džem, konzervy, sušené ovocie), dobre znáša prepravu
Odolnosť voči hubovým chorobám:

8/10

Prípravky na prevenciu a liečbu

Múčnatka viniča - Cabrio Top, Kumulus WG, Sulfurus, Thiovit Jet, Vivando
Peronospóra viniča - Cabrio Top, Cuproxat, Champion 50 WG, Kocide 2000, Orvego, Polyram WG
Botrytída (pleseň sivá) - Cantus, Prolectus, Magnicur Quick
Chloróza viniča - Forestina Kapka na vinič, Forestina Fytovit, Florasin Lignovit FE, Agrichem Ferrovit

Správny výber stanovišťa, udržiavací rez každoročne.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: