Vinič premium rezistent 'PREOBRAŽENIE' štep., v kont. 2l

Kód: 2611
€18,50 / ks €15,42 bez DPH
Skladom (>10 ks)

Skorá ruská odroda, dozrieva začiatkom až v polovici augusta. Bola vyšľachtená z odrôd Talizman x Kišmiš Lučistij. Ak je priaznivé počasie, zarodí aj druhý krát na zálistkoch začiatkom septembra. Je veľmi podobná odrodám Viktor a Jubilej Novočerkaska. Rast je silný. Má vysokú trhovú hodnotu, dobre znáša prepravu. Odolnosť voči hubovým chorobám je nadpriemerná, voči mrazom taktiež až do - 24°C.

Detailné informácie

Podrobný popis

Botanický názov Vitis sp. 'Preobraženie'
Podpník SO4 - rozšírený podpník, silne rastie. Voči chorobám - fyloxéra, peronospóra, múčnatka - je odolná. Je nenáročná na stanovište, dobre sa zakorení.
Stanovište teplé, slnečné a vzdušné stanovište, orientované na juh alebo juhozápad. Nekladie veľké nároky na pôdu, dobre sa mu darí v piesčitej, hlinitej ale aj vo vápenatej pôde. Najlepšie sú hlboké, priepustné hlinito-piesočnaté pôdy bohaté na živiny. Za pravidelné hnojenie odvďačia sa vám bohatou úrodou (odporúčame organické hnojivá). Nároky na vodu má stredné. Potrebuje min. 350mm zrážok počas vegetačného obdobia. Doplnková závlaha je nutná iba v prvých rokoch po výsadbe (počas zakorenenia).
Opeľovanie samoopelivá
Plody Strapce sú veľké, v priemere okolo 1 kg, často dosiahnu aj 1,5 kg, kužeľovité, stredne voľné. Bobule sú veľmi veľké, 12 - 18 g. Dužina je mäsitá, šťavnatá. Chuť je harmonická. Cukornatosť je vysoká 17-19°NM.
Zrenie prvá polovica augusta
Skladovanie len na krátku dobu, alebo dlhšie v spracovanom i v zmrazenom stave (džem, konzervy, sušené ovocie), dobre znáša prepravu
Odolnosť voči hubovým chorobám:

8/10

Prípravky na prevenciu a liečbu

Múčnatka viniča - Cabrio Top, Kumulus WG, Sulfurus, Thiovit Jet, Vivando
Peronospóra viniča - Cabrio Top, Cuproxat, Champion 50 WG, Kocide 2000, Orvego, Polyram WG
Botrytída (pleseň sivá) - Cantus, Prolectus, Magnicur Quick
Chloróza viniča - Forestina Kapka na vinič, Forestina Fytovit, Florasin Lignovit FE, Agrichem Ferrovit

Správny výber stanovišťa, udržiavací rez každoročne.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: