Sadbové zemiaky 'DESIREE' morené minihľuzy, cca 1,2kg

Kód: 2785
Neohodnotené
€5,20 / ks €4,73 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Odroda stredne neskorých sadbových zemiakov Desiree je vhodná na uskladnenie, odporúčaná spotreba v období október – apríl.

Detailné informácie

Podrobný popis

Exkluzívne hollandské sadivo z vybraných odrôd v stupni A, triedenie 28/35, morené prípravkom proti striebristosti šupky a koreňomoru.

Odroda je určená na priamy konzum ako príloha. Varný typ B – BC, po uvarení stredne pevnej konzistencie, stredne múčnaté, stredne tmavne. Hľuzy sú oválne s červenou šupkou, plytkými očkami a svetložltou dužinou. Dosahuje vysoké úrody s úrodovým potenciálom 60 t.ha-1. Proti plesní zemiakovej vykazuje strednú až vyššiu odolnosť na vňati i na hľuzách, má nižšiu odolnosť proti chrastavitosti obyčajnej. Hľuzy sú odolné proti mechanickému poškodeniu.

Návod na pestovanie:
Po zakúpení skladujte pri teplote 5-10°C. 2-3 týždne pred výsadbou krabičku umiestnite na svetlé miesto a pri teplote nad 15°C sadivo začne klíčiť. Saďte, až ked teplota pôdy dosiahne 6-8°C, cca 6cm hlboko do dobre vyhnojenej pôdy. Predklíčené hľuzy vysadzujte opatrne, aby nedošlo k poškodeniu klíčkov. Odporúčaná vzdialenosť medzi hľuzami: 30cm.

Návod na pestovanie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: