Vinič premium rezistent 'EVEREST' štep., kont. 2l

Kód: 37461
€17,50 / ks €14,58 bez DPH
Skladom (>10 ks)

Dozrieva v polovici augusta. Bol vyšľachtený v Rusku z odrôd Talizman a K81. Veľkoplodá odroda s vysokou trhovou hodnotou. Osy ho nepoškodia, nepraská. Silne rastie. Je nadpriemerne odolná voči chorobám.

Detailné informácie

Podrobný popis

Botanický názov Vitis sp. 'Everest'
Podpník SO4 - rozšírený podpník, silne rastie. Voči chorobám - fyloxéra, peronospóra, múčnatka - je odolná. Je nenáročná na stanovište. Veľmi dobrá schopnosť zakorenenia. Vznikla krížením amerických druhov Vitis berlandieri x Vitis riparia.
Stanovište teplé, slnečné a vzdušné stanovište, orientované na juh alebo juhozápad. Nekladie veľké nároky na pôdu, dobre sa mu darí v piesčitej, hlinitej ale aj vo vápenatej pôde. Najlepšie sú hlboké, priepustné hlinito-piesočnaté pôdy bohaté na živiny. Za pravidelné hnojenie odvďačia sa vám bohatou úrodou (odporúčame organické hnojivá). Nároky na vodu má stredné. Potrebuje min. 350mm zrážok počas vegetačného obdobia. Doplnková závlaha je nutná iba v prvých rokoch po výsadbe (počas zakorenenia).
Opeľovanie samoopelivá
Plody Strapce sú veľké 600 až 1200 g, stredne husté, dekoratívne. Bobule sú veľké až do 25 g, oválne. Dužina je mäsitá, šťavnatá, chrumkavá. Šupka je hustá, avšak pri konzumácii ju takmer necítiť. Chuť je svieža, harmonická, príjemná.  
Zrenie polovica augusta
Skladovanie dlho vydrží na kroch, alebo ešte dlhšie v spracovanom i v zmrazenom stave (džem, konzervy, sušené ovocie), dobre znáša prepravu
Odolnosť voči hubovým chorobám:

7/10

Prípravky na prevenciu a liečbu

Múčnatka viniča - Cabrio Top, Kumulus WG, Sulfurus, Thiovit Jet, Vivando
Peronospóra viniča - Cabrio Top, Cuproxat, Champion 50 WG, Kocide 2000, Orvego, Polyram WG
Botrytída (pleseň sivá) - Cantus, Prolectus, Magnicur Quick
Chloróza viniča - Forestina Kapka na vinič, Forestina Fytovit, Florasin Lignovit FE, Agrichem Ferrovit

Správny výber stanovišťa, udržiavací rez každoročne.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: