Super dobré odrody hrozna! Je najvyšší čas sadiť!

V obchode AGROCENTRUM Topoľníky nájdete to najlepšie stolové hrozno s najväčšími strapcami a najväčšími bobuľami! Neveríte?
Príďte a presvedčte sa sami!

Arkádia – skorá odroda. Možno zbierať už začiatkom augusta. Ide o odrodu s veľkými bobuľami a hustými strapcami, ktoré často dosahujú aj jeden a pol kila. Dobre odoláva chorobám. Vyznačuje sa príjemnou, jemne muškátovou príchuťou.

Romulus – Ak sa nemýlim, táto odroda je dostupná len u nás. Takmer neobsahuje semená, iba zárodky semien. Bola vyšľachtená v Amerike. Jej strapce sú husté, dosahujú približne 400g. Jej bobule sú mäsité, šťavnaté, s fantastickou chuťou pripomínajúcou ananás a jahody. Nepraská ani v daždi. Odolná voči chorobám. Každý rok prináša spoľahlivo bohatú úrodu.

Flóra (Lora) – Jedna z našich najlepších odrôd. Ukrajinské šľachtenie. Dozrieva v polovici augusta. Jej krásne strapce bez problémov dosahujú aj dva kilogramy. Jej bobule sú tiež veľké, svetložlté, medovo sladké, s nezabudnuteľnou harmonickou chuťou. Môžem len odporučiť!

Lívia – Skutočná špecialita, taktiež z Ukrajiny. Dosahuje stredne silný rast, potreba zelených prác okolo nej je na priemernej úrovni. Jej bobule sú veľké, jej šupka sa rozplýva na jazyku, celkovo veľmi sladká, šťavnatá odroda. Síce obsahuje semená, ale nie sú pri jedení rušivé. Osy ju typicky obchádzajú. Rodí každý rok v dostatočnej miere. Je odolná voči mrazom a chorobám.

Efiop – Skoré, tmavé hrozno. Dá sa zbierať už koncom júla – začiatkom augusta. Rastie bujne a produkuje každý rok stabilné dostatočne veľké množstvo. Jeho strapce vážia 400 až 800 gramov. Jeho bobule sú veľké, sladké, tvaru srdca.

Kišmiš Zaporožskij – Bezsemenné hrozno s krásnymi tmavomodrými bobuľami. Dozrieva v polovici augusta. Vyznačuje sa strapcami, ktoré dorastajú do 900g. Jeho bobule sú mäsité, sladké a majú vysoký obsah cukru. Zrelé ovocie je na stonke možné dlho uchovať.

Pervozvannyj – Super skoré hrozno ruského pôvodu. Dozrieva v polovici júla! Jeho bobule sú veľké a majú krásnu jantárovú farbu. Sú šťavnaté, no zároveň chrumkavé, majú vynikajúcu chuť. Jeho strapce vážia okolo 500 – 700g. Vynikajúca odolnosť voči mrazom a hubovým chorobám. Vysokoúrodná odroda, môžem len odporučiť!

https://www.agrocentrum.sk/vinicove-sadenice/

Rombik – Taktiež super skorá ruská odroda, ale tmavej farby. Na úrode si môžete pochutnať už v polovici júla! Produkuje neskutočné množstvá plodov, preto je potrebné redukovať jeho úrodu. Rastie bujne, nie je na škodu mať jej výhonky na uzde. Rodí polkilové až kilové strapce. Chuť je ovocná – muškátová.

Violeta – Veľmi pekné skoré tmavé hrozno. Charakterizuje ho stredný rast. Strapce dosahujú hmotnosť 800 až 1200g, bobule majú až 10-15g. Má vysoký obsah cukru – 20%. Rodí hojne, nie je potrebné ho nadmerne postrekovať.

Faith seedless – Šľachtené v Amerike. Najskoršie dozrievajúce bezsemenné stolové hrozno. Dozrieva v druhej polovici júla. Veľmi produktívna odroda, ktorá nesklame. Jej bobule sú sladké, s tenkou šupkou, má zaujímavú ovocnú chuť – jemne korenistú. Nepraská.

Predstavil som Vám niektoré z našich najlepších odrôd. Navštíve našu predajňu osobne, alebo si prehliadnite celý náš sortiment – viac než 150 excelentných druhov s obrázkami a popisom - na našej webovej stránke, kde si z nášho sortimentu môžete rovno aj objednať.

Neváhajte! Zasaďte niektoré z našich odrôd stolového hrozna pre radosť a zdravie svojej rodiny.

Jozef Angyal, AGROCENTRUM Topoľníky