Zahájili sme predaj ovocných stromkov - vyberte si z viac ako 300 odrôd!

Radi by ste aj vy vysadili pre svoju rodinu ovocný strom, malinový ker s voňavými plodmi alebo dokonca výberové hrozno s obrovskými chrumkavými bobuľami? Nie ste si istý, čím potešiť vnúčika, preto by ste mu radi zasadili broskyňu z ktorej po zahryznutí strieka medovo sladká šťava? Navštívte nás a určite nájdete tú správnu odrodu!

Veď iba z ovocných stromov máme teraz v ponuke viac ako 300 rôznych odrôd.

Medzi dlhodobo osvedčené odrody patria jablone Golden, Starking, Idared, slivky Stanley, Čačanská Lepotica, ringloty Althanova, hrušky Williamsova, Clappova či Hardyho Maslovka, ale za zmienku stoja aj odrody broskýň Redhaven, Cresthaven a Suncrest, či marhula Maďarská – všetky spomenuté odrody a mnoho ďalších nájdete v našej predajni.

Naše vynikajúce rezistentné odrody jabĺk: Golden Delicius Reinders, Florina, Šampión, Topaz, Wilton Red Jonaprince. Všetky sú veľmi dobre skladovateľné.

Okrem klasických odrôd u nás nájdete aj najnovšie slivky nemeckej série Top – Topfirst, Tophit, Topking, Topfive, Toptaste, Topend Plus. Toptaste sa využíva pri príprave lekváru či pálenky.

Dávam Vám do pozornosti naše odolné odrody marhúľ  Kuresia, Kioto, ale ak hľadáte odrody marhúl čiernej farby, nájdete u nás aj tie. Taktiež sú stále viac v móde neskoré odrody marhúľ – Augustin, Roxana a týmto podobné, ktoré sú u nás taktiež dostupné.

Okrem tradičných vysoko rastúcich odrôd čerešní s veľkou korunou máme k dispozícii aj množstvo nízkych odrôd. Takým je napríklad aj odroda Karešova na podpníku Colt. Ide o skorú odrodu, takže nečervivie. Na podpníku Colt nájdete u nás aj výbornú chrumkavú odrodu Kordia, či samoopelivú odrodu Stella. Do pozornosti Vám dávam aj odrodu Tamara na podpníku Gisela 5, ktorej krásne veľké plody s tmavou dužinou dozrievajú koncom júna.

Čo sa týka broskýň, disponujeme aj skvelými novinkami! Za zmienku stoja odrody Harbinger, Inka, Harnas, Flamin Fury a Super Queen. Ide o rezistentné odrody s veľkými plodmi. Určite Vás nesklamú!

Remény, Sandwich Weiss, Sandwich Gelb a Saturn sú odrody medovo-sladkých plochých broskýň. Neváhajte a vyskúšajte niektoré z nich!

Čo sa týka vlašských orechov -  Milotai a Szentiványi sú odrody dozrievajúce v polovici septembra. Odroda Sychrov je skutočná špecialita – má krásnu červenú dužinu.

Spomedzi našich kontajnerových stromov by som rád vyzdvihol jedlé gaštany – Volou, Marigoule, Maraval – všetky tri sú považované za excelentné odrody, ktorým sa darí aj u nás.

V našich končinách sú čoraz obľúbenejšie plody hurmikaki. U nás si môžete zakúpiť obľúbené odrody ako sú Tipo, Rojo Brillante, Jiro, Mercatelli – všetky sú samoopelivé.

Máte malú záhradu, no chceli by ste vysadiť ovocné stromy?

Žiadny problém, vyberte si z našej bohatej kolekcie stĺpovitých ovocných stromov. V tejto kompaktnej verzii predávame hrušky, jablká, čerešňe, krížence marhúl a sliviek, či dokonca nektarinky. Tieto stromy môžete vysádzať do radov 1-1,5 meter od seba, takže na malom pozemku máte možnosť pestovať niekoľko odrôd.

Celý sortiment s popisom jednotlivých odrôd nájdete na našej stránke: www.agrocentrum.sk.

Pred tým, než nás navštívite, odporúčame preštudovať si našu eshopovú ponuku. Následne si ľahšie vyberiete konkrétny druh ovocného stromu v našej predajni.

Využite našu bohatú ponuku! Navštívte našu predajňu v Topoľníkoch alebo náš internetový obchod. Zasaďte jednu z našich sadeníc ovocných stromov, ktorých máme na sklade niekoľko tisíc, pre zdravie a radosť svojej rodiny.

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

                                                                                                Jozef Angyal, AGROCENTRUM TOPOLNÍKY